V Domě s pečovatelskou službou v Horažďovicích hořelo - cvičně

Ve čtvrtek 4.6.2015 dopoledne se v Horažďovicích sjely složky Integrovaného záchranného systému u domu s pečovatelskou službou. Důvodem byl fiktivní požár ve společenské místnosti ve 3. nadzemním podlaží.

„Domov byl v době „propuknutí požáru" plně obsazen klienty. Personál domu neprodleně zahájil evakuaci z horních pater. Po příjezdu byli hasiči personálem upozorněni, kolik osob je ještě potřeba evakuovat, a na to, že pohřešují jednu osobu. Tu hasiči nalezli v zakouřeném prostoru. Osoba byla intoxikována zplodinami hoření. Z budovy ji vynesli a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Celkem z budovy hasiči společně s personálem domu evakuovali více než 50 osob," informovala krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Doplnila, že policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích a strážníci místní městské policie zajistili vchod do budovy a vyklizení parkoviště před budovou. Během cvičení v okolí objektu usměrňovali provoz. „Cílem cvičení bylo především ověřit postupy personálu při zjištění požáru a schopnost zahájit evakuaci klientů před příjezdem jednotek. U hasičů se ověřovala schopnost zasahovat v objektech s přítomností osob se sníženou pohyblivostí a poskytování první pomoci. Celkově se ověřovala schopnost spolupráce všech zúčastněných složek," dodala Jakoubková.

Autor: Milan Kilián

Zdroj: http://klatovsky.denik.cz/pozary/galerie-zachranili-desitky-senioru-cvicne-20150604.html

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

NÁŠ FACEBOOK

 
 

Více ZDE

pomoc pro problematické nehty

 
 

Pravidelná kondiční cvičení

Pravidelná cvičení:

PO, ST, PÁ – DPS Palackého 1061 (IV. patro) – od 9.00 hod.

ST – DPS Loretská 1069 (hala) – od 9.30 hod.

Přijďte mezi nás!

 
 
k zapůjčení

nabízíme k pronájmu

polohovací elektrické lůžko CASA MED II

včetně antidekubitní matrace

 

nájem: 10,- Kč/den

 

 

kontakt:730 551 603