Půjčování kompenzačních pomůcek seniorům a zdravotně postiženým

Půjčování kompenzačních pomůcek seniorům a zdravotně postiženým občanům je jednou z dalších činností Oblastní charity Horažďovice. Jde o službu doplňující kvalitu poskytované komplexní zdravotně sociální péče (CHOPS), kterou napomáháme klientům k aktivaci psychosociálních schopností a soběstačnosti.

 

Klientům jsou k dispozici:

  • WC křesla

  • invalidní vozíky

  • posunovací i pojízdná chodítka

  • hole

  • nástavce na WC aj.

Ve stáří mají mnozí lidé ztížené schopnosti pohybu, ale stáří  není konec života. Jde jen o další etapu života, ve které chtějí i tito lidé být mezi ostatními a žít. Díky vozíkům a dalším kompenzačním pomůckám se senioři dostávají ze svých pokojů a lůžek ven mezi ostatní.

 

Kompenzační pomůcky jsou zapůjčovány bez úhrady v průběhu celého roku přímo v sídle organizace, tj. Palackého 1061 v Horažďovicích. Kompenzační pomůcky, které má naše organizace k dispozici, byly pořízeny z finančních prostředků organizace nebo byly přijaty formou daru.

 

K dispozici máme díky Tříkrálové sbírce zcela nové i zánovní elektricky polohovatelná lůžka včetně antidekubitní matrace. Toto lůžko zapůčujeme krátkodobě (maximálně 6 měsíců) za symbolický poplatek 10,-Kč/ den. Zapůjčení lůžka je vhodné zejména při rekonvalescenci v domácím prostředí.

 

Přes zdravotní pojišťovnu je možné zajistit zapůjčení elektrického polohovacího lůžka při dlouhodobě nepříznivém zdravotním stavu, což znamená větší pohodlí pro klienta a usnadní i  poskytování péče a manipulaci s klientem pro naše pracovníky.

KONTAKT NA PŮJČOVNU

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

NÁŠ FACEBOOK

 
 

Více ZDE

pomoc pro problematické nehty

 
 

Pravidelná kondiční cvičení

Pravidelná cvičení:

PO, ST, PÁ – DPS Palackého 1061 (IV. patro) – od 9.00 hod.

ST – DPS Loretská 1069 (hala) – od 9.30 hod.

Přijďte mezi nás!

 
 
k zapůjčení

nabízíme k pronájmu

polohovací elektrické lůžko CASA MED II

včetně antidekubitní matrace

 

nájem: 10,- Kč/den

 

 

kontakt:730 551 603