Pomoc seniorům s registrací na očkování COVID
17. ledna 2021 Z OCH Horažďovice

Pomoc seniorům s registrací na očkování COVID

Ve spolupráci s Městským úřadem Horažďovice chceme pomáhat seniorům s registrací na očkování proti COVID

V pátek 15. ledna 2021 se v 8:00 hodin otevřel internetový registrační systém, ve kterém se mohou lidé ve věku od 80 let přihlásit k očkování proti nákaze covid-19. 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Očkování bude bezplatné a dobrovolné. Zájemci si mohou zvolit den, čas i místo.


Co si před registrací připravit?
 • Mobilní telefon - ten je samozřejmostí jak pro lidi, kteří zvolí registraci přes linku 1221, tak pro ty, kteří se přihlásí přes internet. Na zadané číslo jim postupně přijdou dva PIN kódy - jeden nutný pro registraci do systému, druhý pro rezervaci termínu.
 • Doklady - při přihlášení k očkování je nutné zadat několik osobních údajů, jako je číslo pojištěnce nebo rodné číslo. Proto si raději připravte kartičku pojištěnce a občanský průkaz.

Jak se správně zaregistrovat a zarezervovat si termín?
 1. Jako první je třeba vyplnit internetový registrační formulář https://registrace.mzcr.cz/. S jeho vyplněním mohou pomoci příbuzní a známí.  O pomoc s registrací můžete také zavolat na speciálně zřízené linky. Jste-li z Plzeňského kraje (kromě Plzně), můžete zavolat na linku 374 721 689, jste-li přímo z Plzně, pak na 374 780 960. Lidé se také mohou informovat o očkování na celostátní lince 1221. 
 2. Ve formuláři nejdříve zájemce vyplní číslo mobilního telefonu, které následně odešle do systému. Na číslo mu formou SMS zprávy ihned poté přijde speciální kód PIN1. Tento klíč k registraci do systému slouží jako bezpečnostní opatření, které brání, aby systém cíleně nepřetěžovali roboti.
 3. Přihlášenému zájemci o očkování se po zadání klíče zobrazí formulář, kde vyplní své jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo pojištěnce a název své zdravotní pojišťovny. Pokud trpí nějakými zdravotními komplikacemi, má možnost je vybrat ze seznamu a označit. Vyplní také preferované místo očkování.
 4. Jakmile žádost odešle, je první část přihlášení k očkování hotova. Je zaveden do systému jako osoba se zájmem o očkování.
 5. Poté zájemce čeká na SMS s druhým PIN kódem. PIN2 přijde ihned po registraci pouze v případě, že jsou v danou chvíli volné termíny k rezervaci. Pokud ne, PIN2 nepřijde, ale přijde až "zvací" SMS. Ta dá vědět, že se uvolnil termín. S její pomocí se lze přihlásit na https://reservatic.com/ockovani a termín zarezervovat.
 6. Jakmile zájemce obdrží SMS s druhým klíčem, může přistoupit k rezervaci termínu. Na stránkách vyplní nový PIN2, číslo pojištěnce a kliknutím potvrdí, že není robot.
 7. Nyní senior vyplní rok, měsíc, den a přesnou dobu, kdy by se chtěl nechat naočkovat.
 8. Pak už stačí jen potvrdit a hotovo. Zájemce má registrovaný termín pro očkování. Potvrzení si může stáhnout ve formátu PDF a vytisknout, přijde mu také na mail.
 9. Termín druhé dávky se vytvoří automaticky za 21 dní ve stejný čas. Bude jej ale možné upravit.

 

VYPLNIT REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

POTŘEBUJETE POMOC S REGISTRACÍ?

 Kontaktujte nás:

adresa: Oblastní Oblastní charita Horažďovice, Palackého 1061, 341 01 Horažďovice

e-mail: poradna@horazdovice.charita.cz

telefon: 376 511 867

kontaktní osoby: Mgr. Dagmar Ušiaková, Pavla Brůžková, DiS.

pracovní doba: pondělí – pátek     8:00 – 15:30

Mgr. Šárka Čáňová

ředitelka
Tel.: 376 511 867 E-mail: ~.qs-3b6LTuy8Zp--ovmVW7%WkvDRW7r